معرفی جامع بازی وارزون موبایل

معرفی جامع بازی وارزون موبایل

وارزون حالت بتل رویال کالاف دیوتی است که از سال ۲۰۲۰ برای کامپیوتر و کنسول منتشر شده است اما وارزون موبایل تا سال ۲۰۲۳ در بازار عرضه نشده بود. به تازگی نسخه جهانی و رسمی این بازی منتشر شده و طرفداران زیادی را جذب خود کرده است. این بازی امکانات زیادی دارد که آن را تبدیل به یکی از بهترین بتل رویال‌های موبایل می‌کند. در این مقاله به بررسی و معرفی جامع بازی وارزون موبایل پرداخته‌ایم.

وارزون موبایل چیست؟

وارزون موبایل دارای حالت‌های مختلفی است که با گرافیکی همانند کنسول، شما را میخ‌کوب خودش می‌کند. اگر یک موبایل قدرت‌مند داشته باشید، می‌توانید در هر لحظه از این بازی لذت ببرید. کالاف وارزون برای موبایل دارای حالت چند نفره کاملا شبیه به پی‌سی و کنسول است که با گرافیک و جزییات زیاد اما بهینه برای موبایل منتشر شده است.

نسخه بتای وارزون موبایل در سال ۲۰۲۳ فقط برای کشور استرالیا منتشر شد؛ با این حال راه‌هایی برای نصب این نسخه و بازی وجود داشت اما هر لحظه ممکن بود ارتباطتان قطع شود. نسخه رسمی این بازی در ۲۱ مارس ۲۰۲۴ یا ۲ فروردین ۱۴۰۳ برای اندروید و آیفون منتشر شده و این مشکل را حل کرد.

مزایا و معایب وارزون موبایل

مزایا معایب
گرافیک زیبا و نزدیک به کنسول نیازمند موبایل بسیار قوی
حالت پیشرفت در پلتفرم‌های مختلف مصرف بیش از اندازه باتری
مپ‌ها و حالت‌های زیاد بازی

حتی اگر طرفدار دوآتشه کالاف دیوتی هم نباشید،وارزون جذابیت زیادی برایتان خواهد داشت. انبوه زیاد و گوناگون اسلحه‌ها، وسایل نقلیه و کاراکترهای مختلف که از تمام سری‌های کالاف دیوتی وارد وارزون شده‌اند، این بازی را به یک شوتر تمام عیار تبدیل می‌کند.

مزایا و معایب وارزون موبایل

از دیگر ویژگی‌های وارزون موبایل،‌ موبایل رویال ۷۸ نفره این بازی است که کالاف دیوتی وارزون را به بهینه‌ترین حالت در صفحه موبایل شما جا می‌کند. هیجان واقعی نبرد را در زیر ۱۰ دقیقه با وارزون موبایل تجربه خواهید کرد. علاوه بر این‌ها، وارزون موبایل دارای مپ‌های مختلفی است که بالاخره به دنیای کالاف دیوتی بازگشته‌اند؛ مانند مپ وردنسک که به این بازی اضافه شده است.

با این که می‌توان وارزون موبایل را به راحتی بین بهترین بازی‌های اندروید و بهترین بازی‌های آیفون قرار داد، اما گرافیک بالای آن مشکلات خاص خودش را ایجاد کرده است. گرافیک و جزئیات بالای وارزون موبایل، باعث شده است تا برای پردازش و اجرای خوب آن، به یک موبایل پرچم‌دار بسیار قوی نیاز داشته باشید. در نتیجه بسیاری از بازیکنان نخواهند توانست به دلیل موبایل ضعیف‌ترشان، لذت کافی را از این بازی ببرند.

گرافیک وارزون موبایل

گرافیک وارزون موبایل

یکی از ویژگی‌های عالی وارزون موبایل که در همان ابتدا متوجه آن می‌شوید، گرافیک خیره‌کننده آن است. گرافیک این بازی شباهت‌های بسیار زیادی به کالاف دیوتی مدرن وارفر‌۳ دارد که برای پلی استیشن ۵ یا ایکس باکس وان منتشر شده است. با این حال نمی‌توان منکر کاهش کیفیت در بخش‌هایی از بازی شد که برای اجرای بدون اشکال در موبایل ضروری بودند.

رزولوشن بافت، کیفیت سایه‌ها و جزییات مدل‌ها و کاراکترها دچار تقلیل‌هایی در کیفیت شده‌اند اما می‌توان از آن‌ها صرف‌نظر کرد. نباید یادتان برود که همه این گرافیک بالا در یک صفحه کوچک در کف دستانتان قرار گرفته است. با این حال این بازی حتی در گرافیک متوسط رو به پایین و حتی در صفحه‌های کوچک‌تر ۵ اینچی هم کیفیت و جزییات بالای خودش را حفظ می‌کند. در موبایل‌های پرچم‌دار و با آخرین سطح تنظیمات گرافیک، وارزون موبایل کیفیت شگفت‌انگیزی ارائه می‌دهد.

سخت‌افزار مورد نیاز وارزون موبایل

متاسفانه گرافیک بالا باعث شده است تا تجربه‌ای که از بازی دریافت می‌کنید، به شدت به سطح پردازش موبایلتان بستگی داشته باشید. موبایل‌های پرچم‌دار با قیمت بالا، مشکلی در اجرای این بازی نخواهند داشت اما موبایل‌های قدیمی‌تر حتی مدل‌هایی مانند آیفون ۱۱، به مشکل می‌خورند.

سخت‌افزار مورد نیاز وارزون موبایل

اگر موبایل قدیمی‌تری دارید، همچنان می‌توانید بازی را اجرا کنید اما دائما با بالا و پایین شدن فریم‌ریت و داغ شدن زیاد گوشی‌تان مواجه خواهید شد. کیفیت تصاویر نیز به دلیل گرافیک پایین‌تر، کاهش پیدا خواهند کرد.

حتی موبایل‌های پرچم‌دار هم پس از چند مچ وارزون موبایل، باتری‌شان خالی می‌شود. تست‌های مختلف نشان داده است که نیم ساعت از وارزون موبایل، باتری یک موبایل پرچم‌دار را تقریبا ۵۰ درصد خالی می‌کند. با این که مصرف بالای باتری برای گیم‌های جدید موبایل، دور از ذهن نیست؛ اما اگر به شارژر دسترسی نداشته باشید، بهتر است وارزون موبایل را بازی نکنید.اگر میخواهید اطلاعات بیشتری از نصب و سخت افزار مورد نیاز این بازی کسب کنید مقاله چگونه وارد وارزون موبایل شویم؟ را در ایران موجو بخوانید.

صداپردازی وارزون موبایل

درک صداهای مختلف بازی نیز کاملا به ابزاری که انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. اگر در یک محیط کاملا ساکت بازی نمی‌کنید، فهمیدن صداها و سرنخ‌های صوتی بازی با اسپیکر موبایل تقریبا غیرممکن خواهد بود. به عنوان مثال نمی‌توانید جهت تیراندازی و سمتی را که دشمن قرار دارد، با اسپیکر موبایل تشخیص دهید.

اگر یک هدفون معمولی یا گیمینگ را به موبایلتان وصل کنید، کیفیت صدایی که می‌شنوید، صدها برابر بهتر خواهد شد. عمق صدای بی‌نظیر بازی در کنار جزییات بالای آن، باعث می‌شود تا تجربه و لذتی که از بازی می‌برید، چند برابر شود. صدای پای انمی حتی در زمان نبرد هم شنیده می‌شود و حتی صدای برخورد اسلحه‌ها در زمان عوض کردن آن‌ها را نیز می‌شنوید.

انبار اسلحه‌های وارزون موبایل

اسلحه‌های وارزون موبایل

بسیاری از بخش‌های بازی مستقیما از کنسول برای موبایل بهینه‌سازی شده‌اند و غیر از چند تغییر کوچک، تفاوت خاصی در آن‌ها وجود ندارد. به عنوان مثال شما دقیقا همان انبار اسلحه‌ها با همان کیفیت و صداگذاری را در موبایل می‌بینید که در کنسول وجود دارند. در کنترل هر اسلحه تفاوت خاصی با نسخه کنسول آن وجود ندارد؛ اگر با کنترل لمسی شوترهای موبایلی آشنا باشید، متوجه روان بودن بسیار اسلحه‌ها و استفاده از آن‌ها خواهید شد.

قابلیت پیشرفت بین پلتفرم‌ها

ویژگی دیگر وارزون موبایل، حالت پیشرفت و هماهنگی آن بین پلتفرم‌های مختلف است. اگر قبل از این روی پی‌سی یا کنسول خود وارزون بازی می‌کردید، تمام دستاوردها و آیتم‌هایی که در آن اکانت خود دارید، به اکانتتان در وارزون موبایل اضافه می‌شوند. برای این کار کافی‌ است تا با همان اکانت در وارزون موبایل نیز ثبت نام کنید.

این قابلیت باعث شده است تا لازم نباشد از اول و از لول ۱ بازی را آغاز کنید. همچنین اگر زمان خود را روی وارزون موبایل بگذارید، لازم نیست نگران عدم پیشرفتتان در وارزون پی‌سی یا کنسول باشید، تمام پیشرفت شما در وارزون موبایل به پلتفرم‌های دیگر نیز اضافه خواهند شد.

مپ‌های وارزون موبایل

مپ‌های وارزون موبایل

اگر طرفدار سری بازی‌های کالاف دیوتی و مخصوصا مدرن وارفر باشید، حتما با مپ بی‌نظیر Verdansk آشنایی دارید. این مپ را می‌توان بین بهترین مپ‌های کالاف دیوتی قرار داد که فقط در یک سری از کالاف دیوتی وجود داشت. خبر خوب این است که این مپ بی‌نظیر به وارزون موبایل بازگشته است.

اگر گیمری باشید که سری اول وارزون را بازی کرده‌اید و دوباره به سمت این بازی کشیده شدید، هیچ تفاوتی بین مپ وردنسک سری اول و مپ جدید پیدا نخواهید کرد. این مپ مستقیما از نسخه اولیه وارزون وارد وارزون موبایل شده است و بدون هیچ مشکلی روی موبایل اجرا و پردازش می‌شود.

حالت‌های مختلف وارزون موبایل

  • بتل رویال وارزون موبایل
  • موبایل رویال وارزون موبایل
  • حالت بازی Rebirth Resurgence

در حال حاضر وارزون موبایل دارای سه حالت بازی بتل رویال، موبایل رویال، و Rebirth Resurgence است. در ادامه هریک از این حالت‌های مختلف را بررسی می‌کنیم.

حالت‌های مختلف وارزون موبایل

بتل رویال وارزون موبایل

بتل رویال وارزون موبایل همان بتل رویال وارزون است، با این تفاوت که تعداد بازیکنان از ۱۰۰ به ۱۲۰ افزایش پیدا کرده است. شما می‌توانید حداکثر در یک تیم چهارنفره وارد میدان نبرد شده و برای بقا بجنگید. وسایل نقلیه وارزون نیز به وارزون موبایل اضافه شده‌اند که به شما در جابه‌جایی بین نقاط مختلف کمک می‌کنند.

همانند وارزون می‌توانید اسلحه‌ها و تجهیزات دفاعی را نیز داخل ساختمان‌های مختلف، باز کردن کریت‌ها یا خرید آن‌ها از ایستگاه‌های تعیین‌شده به دست آورید. امکان به دست آوردن پول نیز از طریق لوت کردن یا انجام ماموریت‌های کوتاه داخل هر مچ وجود دارد. ممکن است ماموریتی برایتان ایجاد شود که در آن باید یک بازیکن خاص را بکشید یا از باکس‌های دراپ‌شده محافظت کنید.

زون همیشگی هم در وارزون موبایل وجود دارد و با گذر زمان، منطقه قابل بازی مپ را کوچک‌تر می‌کند تا آخرین تیمی که زنده می‌ماند، برنده مچ شود.

با این حال ممکن است با تاچ و شلیک‌های از راه دور بتل رویال وارزون موبایل مشکل داشته باشید. این مشکلات به دلیل سیستم نسبتا غیر دقیق کنترل لمسی بازی ایجاد می‌شوند و شما می‌توانید با استفاده از یک کنترل جانبی آن‌ها را حل کنید.

راه دیگر هم این است که تلاش کنید تا به آرامی به دشمنانتان نزدیک شده و نبردها را در فواصل نزدیک انجام دهید. با این حال حرفه‌ای شدن در این تکنیک در مپی مثل وردنسک که شهری پیچ در پیچ‌ با پشت‌بام‌های زیاد است، کمی زمان‌بر خواهد بود. هرچند این کنترل‌ها کاملا برای موبایل رویال اختصاصی وارزون موبایل مناسب هستند که در ادامه آن را بررسی می‌کنیم.

موبایل رویال وارزون موبایل

موبایل رویال حالت بازی اختصاصی نسخه موبایل وارزون است. در این حالت ۷۸ بازیکن وارد یک بخش کوچک از مپ می‌شوند و احتمال پیدا کردن اسلحه‌های قدرت‌مند بسیار بالاتر رفته است. درواقع در موبایل رویال، تعداد زیادی از بازیکنان در یک محدوده بسیار کوچک با یک‌دیگر درگیر شده و فقط اسلحه‌ها و تجهیزات سطح بالا در بازی اسپان می‌شوند.

شما در بتل رویال ممکن است دقایق مختلفی را صرف طی کردن مسیرهای مختلف کنید، بدون این که با یک انمی درگیر شوید؛ درحالی که موبایل رویال از نبردهای مختلف تشکیل شده است. محدوده کوچک و تعداد بالای بازیکنان، باعث شده است تا در هر بخش از مپ انمی پیدا کرده و وارد نبرد شوید. این ویژگی‌ها منجر به کوتاه شدن زمان هر مچ شده‌اند و هر مچ موبایل رویال کم‌تر از ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. درنتیجه اگر به دنبال یک مچ کوتاه‌ برای گذراندن وقت هستید، موبایل رویال گزینه خوبی است.

حالت بازی Rebirth Resurgence

این حالت از بازی نیز جذابیت خاص خودش را دارد. مپ این بازی نیز بسیار کوچک است و تنها ۳۶ بازیکن با یک‌دیگر مبارزه می‌کنند اما تفاوت آن با موبایل رویال و بتل رویال در این است که بازیکنانی که می‌میرند، فورا اسپان می‌شوند. در نتیجه آشوب تمام مپ را فرا می‌گیرد و هر لحظه در حال نبرد با یک دشمن مختلف خواهید بود.

حالت‌های چندنفره وارزون موبایل

حالت‌های چندنفره اصلی کالاف مانند Team DeathMatch، Kill Confirmed و Domination هم در وارزون موبایل وجود دارند. در این حالت‌ها دو تیم ۶ نفره در مپ‌های کوچک بازی مانند Shipment و Scrapyard در مقابل هم قرار می‌گیرند. در حال حاضر ۵ مپ برای این حالت‌ها وجود دارد اما قرار است مپ Rust هم از مدرن وارفر ۳ در آپدیت‌های بعدی به بازی اضافه شود.

حجم وارزون موبایل

قطعا متوجه جزییات و داده‌های بسیار زیاد وارزون موبایل شده‌اید. varzon موبایل دارای حجم نسبتا زیادی برای یک بازی موبایلی است و در حال حاضر با دانلود تمام داده‌های بازی، به ۸ گیگ هم می‌رسد. با این حال اکثر موبایل‌های جدید دارای حافظه‌های بسیار بیش‌تری هستند و مشکلی در این زمینه نخواهید داشت.

پول درون بازی

خرید سی پی وارزون موبایل

کالاف وارزون نیز همانند هر بازی آنلاین دیگر، دارای یک ارز درون برنامه‌ای است. سی پی وارزون موبایل به شما اجازه می‌دهد تا کاراکتر، اسلحه‌ها و تجهیزاتتان را ارتقا دهید، اسکین‌ها و آیتم‌های مختلف خریداری کرده و به طور کلی بازی را برای خودتان شخصی‌سازی کنید.مقاله آیا خرید سگی به نام Merlin در بازی کالاف دیوتی وارزون پرداخت به برد است؟ در ایموجو شاید برای شما جذاب باشد.

چرا باید و چرا نباید وارزون موبایل را بازی کنید؟

بازی وارزون موبایل را در این صورت بازی کنید:

  • اگر طرفدار دو‌اتشه کالاف دیوتی هستید، این بازی مناسب شما است تا در زمان‌هایی که به کنسول و پی‌سی خود دسترسی ندارید، از انجام ماموریت‌های روزانه و کسب XP عقب نمانید.
  • موبایل قدرت‌مندی دارید و می‌خواهید یک بازی را با گرافیکی کنسول‌مانند در موبایل خود تجربه کنید. اگر تنظیمات وارزون موبایل را در بالاترین حالت بگذارید، این بازی فقط به دلیل گرافیکش ارزش دانلود خواهد داشت.

به دلایل زیر نباید varzon موبایل را نصب کنید:

  • یک موبایل قدیمی دارید؛این بازی بسیار پیچیده‌ای است و موبایل‌های قدیمی نمی‌توانند آن را به درستی پردازش کنند. درنتیجه حتی اگر بتوانید آن را روی گوشی خود اجرا کنید، با لگ‌های زیادی مواجه خواهید شد.
  • گیمری هستید که به موس و کیبورد علاقه دارید؛ با این که کنترلرهای مختلفی با کالاف وارزون هماهنگ هستند اما اگر گیمر طرفدار موس و کیبورد هستید، از این بازی لذت نخواهید برد.

به نظر شما وارزون موبایل ارزش نصب دارد؟

ما در این مقاله به معرفی جامع وارزون موبایل پرداختیم و تمام جنبه‌های مختلف این بازی جدید را بررسی کردیم. درواقع تنها عیب این بازی را می‌توان در نیاز اجرای آن به موبایل قدرت‌مند خلاصه کرد. شما به ما بگویید که نظرتان راجع به این بازی چیست؟ آیا به نظرتان این بازی ارزش دانلود دارد؟

سوالات متداول

چگونه وارزون موبایل بازی کنیم؟

نسخه جهانی این بازی منتشر شده است و فقط باید آن را از استور موبایلتان دانلود کنید.

آیا می‌توان وارزون موبایل را روی موبایل قدیمی نصب کرد؟

وارزون موبایل گرافیک بسیار بالایی دارد و حجم نسبتا زیادی را نیز اشغال می‌کند؛ در نتیجه موبایل‌های قدیمی در اجرای آن به مشکل می‌خورند.

آیا مپ‌های جدید به varzon موبایل اضافه شده‌اند؟

مپ قدیمی و پرطرفدار وردنسک که در نسخه اول وارزون وجود داشت، به وارزون موبایل اضافه شده است.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support