علت اجرا نشدن بازی در ایکس باکس سری اس چیست؟

اجرا نشدن بازی در ایکس باکس
 • تاریخ ثبت
 • بازدید 114
 • دیدگاه 0
 • اشتراک گذاری
 • موضوع وبلاگ

ایکس باکس را می‌توان در کنار پلی استیشن، محبوب‌ترین کنسول بازی در جهان دانست که توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده است. کاربرانی که ایکس باکس دارند، گاهی اوقات با مشکلات مختلفی مواجه می‌شوند و یکی از رایج‌ترین مشکلات، اجرا نشدن بازی ها در ایکس باکس سری اس است. سری اس ایکس باکس کنسول‌هایی را شامل می‌شود که از دیسک پشتیبانی نمی‌کنند و بازی‌ها به شکل دیجیتالی اجرا می‌شوند.

اجرا نشدن بازی در ایکس باکس سری اس می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. این دلایل ممکن است از نصب ناقص بازی تا مشکلات سخت‌افزاری را شامل شوند. در این مقاله به بررسی این مشکل به شکل جامع و ارائه راه‌حل‌های مختلف برای آن پرداخته‌ایم.

ایکس باکس سری اس چه تفاوتی با سری ایکس دارد؟

اجرا نشدن بازی در ایکس باکس سری اس

تفاوت ایکس باکس سری اس و ایکس

سری اس ایکس باکس‌ها دیسک‌خور نیستند و فقط برای اجرای بازی‌ها به شکل دیجیتال ساخته شده‌اند. درنتیجه شما باید بازی را دانلود کرده و روی کنسول نصب کنید تا بتوانید آن‌ها را به اجرا درآورید. همچنین این کنسول از ایکس باکس سری ایکس ضعیف‌تر است.

شما با ایکس باکس سری ایکس، می‌توانید بازی‌هایی با رزولوشن 4K را اجرا کنید و این کنسول سخت‌افزار بسیار قدرت‌مندی دارد. درحالی که ایکس باکس سری اس برای اجرای بازی‌ها تا رزولوشن 1440p ساخته شده است. با این حال قیمت این سری نیز کم‌تر بوده و فضای کم‌تری را نیز اشغال می‌کند. به دلیل این که ایکس باکس سری اس از دیسک پشتیبانی نمی‌کند، امکان بروز اکثر مشکلات نرم‌افزاری وجود دارد که در نهایت منجر به اجرا نشدن بازی‌ها در این سری می‌شود.

دلایل اجرا نشدن بازی‌ها در ایکس باکس سری اس

 • نصب ناقص بازی
 • آپدیت نبودن کنسول و بازی
 • استفاده از اکانت هکی بازی‌ها
 • مشکلات سخت‌افزاری

هر یک از این مشکلات می‌توانند در نهایت باعث بروز ارور و اجرا نشدن بازی در ایکس باکس سری اس شوند. اگر مشکلتان سخت‌افزاری نباشد، با انجام یک‌سری مراحل نسبتا ساده، می‌توانید بازی را دوباره اجرا کنید. درواقع برای حل مشکلات نرم‌افزاری، سخت‌ترین راه‌حل نصب دوباره بازی خواهد بود. در غیر این صورت، مشکلتان سخت‌افزاری هست که باید نسبت به تعمیر کنسولتان اقدام کنید.

با این حال اگر از پکیج هکی بازی‌ها استفاده می‌کنید، ممکن است اجرا نشدن بازی‌ها به این دلیل باشد. اگر دارای اکانت و بازی هکی و آفلاین هستید و با کنسول به اینترنت متصل شوید، امکان از کار افتادن بازی‌ها وجود دارد. در این حالت راهی جز حذف آن بازی نخواهید داشت.

رفع مشکل اجرا نشدن بازی در ایکس باکس سری اس

اجرا نشدن بازی در ایکس باکس سری اس

رفع مشکل اجرا نشدن بازی‌ها در ایکس باکس سری اس

 • خرید قانونی بازی 
 • آپدیت کردن ایکس باکس 
 • ریستارت کردن کنسول 
 • سیوتان را پاک کنید
 • کنسول را سافت ریست کنید 
 • پاک کردن کش 
 • بازی را پاک کرده و دوباره نصب کنید
 • تعمیر کنسول

برای رفع مشکل اجرا نشدن بازی‌ها در ایکس باکس سری اس، بهتر است ابتدا دلیل این مشکل را پیدا کنید. با این حال اکثر اوقات، ناگهان متوجه اجرا نشدن بازی‌ها خواهید شد و دلیل این اتفاق را نمی‌فهمید. با این حال با انجام کارهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، می‌توانید این مشکل را کاهش دهید. ممکن است لازم باشد تا چند کار مختلف را برای حل مشکل انجام دهید یا با یک کار ساده مشکل را حل کنید.

خرید قانونی بازی

گاهی اوقات، سیستم ایکس باکس هکی بودن بازی را تشخیص می‌دهد و درنتیجه باعث اجرا نشدن بازی در ایکس باکس می شود. تنها راهی که در این زمان می‌توانید امتحان کنید، حذف بازی است. هیچ راه دیگری نتیجه‌بخش نخواهد بود و بهتر است اکانت قانونی ایکس باکس را تهیه کنید. استفاده از بازی‌های هکی ممکن است باعث بن شدن کنسولتان نیز بشود. با خرید گیفت کارت ایکس باکس می توانید بازی ها را بطور قانونی خریداری کنید.

آپدیت کردن ایکس باکس

یکی از دلایلی که باعث اجرا نشدن بازی در ایکس باکس می شود این است که سیستم عامل کنسولتان آپدیت نباشد، ممکن است نتوانید برخی از بازی‌های جدید را اجرا کنید. بهتر است همیشه کنسول خودتان را به آخرین نسخه آپدیت کنید. برای این کار وارد سایت رسمی ایکس باکس شده و در صورت نیاز، فایل آپدیت موردنظر را دانلود کنید.

ریستارت کردن کنسول

رفع مشکل اجرا نشدن بازی‌ها در ایکس باکس سری اسشما می‌توانید با ریستارت کردن کنسول خود، این مشکل اجرا نشدن بازی در ایکس باکس سری اس را حل کنید. با این حال امیدتان را بالا نبرید، چرا که ممکن است دلیل دیگری باعث اجرا نشدن بازی باشد. اجرای یک چرخه پاور کامل و ریبوت کردن دستی کنسول نیز می‌توانند مشکل اجرا نشدن بازی را حل کنند. این پروسه دیتای بازی شما را پاک نمی‌کند. مراحل زیر را انجام دهید:

 1. بازی را کامل ببندید.
 2. کنسولتان را ریستارت کنید؛ دکمه ایکس‌باکس روی دسته را فشار داده و نگه دارید، سپس گزینه ریستارت را انتخاب کنید.
 3. از اتصال اینترنت به دستگاه مطمئن شوید.
 4. پس از روشن شدن کنسول، بازی را اجرا کنید.
 5. پس از وارد شدن به بازی منتظر سینک شدن اطلاعات باشید؛ این مرحله ممکن است زمان نسبتا زیادی طول بکشد اما ضروری است.

برای ریبوت فیزیکی کنسول، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. کنسولتان را با نگه داشتن دکمه ایکس باکس روی کنسول، خاموش کنید.
 2. این دکمه را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید.
 3. پس از آن کنسول را روشن کنید.

اگر صفحه سبز رنگ بوت شدن را ندیدید، مراحل بالا را تکرار کنید. حتما دکمه پاور را تا زمان خاموش شدن کامل کنسول، نگه دارید.

سیوتان را پاک کنید

گاهی اوقات زمانی که بازی را سیو می‌کنید، مشکلی در روند سیو کردن بازی به وجود می‌آید و یک فایل خراب در سیستم ذخیره می‌شود. پس از آن اگر بخواهید بازی را دوباره اجرا کنید، سیستم در زمان لود کردن بازی با مشکل مواجه می‌شود و نمی‌توانید فایل سیو خراب را به درستی بارگذاری کند.

برای حل مشکل اجرا نشدن بازی در ایکس باکس سری اس، وارد بخش Manage Game، سپس Saved Data و بعد از آن Your Profile شده و گزینه Delete from Console را انتخاب کنید. حتما باید این گزینه را انتخاب کنید؛ انتخاب گزینه Delete From Everywhere دیتای بازی را کاملا پاک خواهد کرد و باید بازی را از اول دانلود کرده و از اول بازی کنید. سیو بازی را از کنسول پاک کرده و پس از آن بازی را اجرا کنید. سپس منتظر سینک شدن اطلاعات بمانید و از بازی خارج نشوید.

کنسول را سافت ریست کنید

سافت ریست کردن کنسول، می‌تواند باعث اجرای دوباره بازی شود. ممکن است فایل سیو بازی در کش ذخیره شده باشد و سیستم نتواند آن را لود کند، درنتیجه با سافت ریست، بازی دوباره اجرا خواهد شد.

برای این کار وارد تنظیمات شده و به بخش Console info بروید. در این مرحله گزینه Reset Console را انتخاب کرده و روی Reset and Keep my Games & Apps کلیک کنید. سپس دوباره وارد بازی شوید.

پاک کردن کش

اگر فایل سیو بازی در کش ذخیره شده باشد یا فضای کش کنسول پر شده باشد، اجرای بازی‌ها به مشکل خواهد خورد. برای این کار وارد تنظیمات شده و بخش Storage Device را انتخاب کنید. سپس در این بخش، روی گزینه Clear Cache کلیک کنید. حواستان باشد که انتخاب گزینه‌های دیگر، می‌تواند تمام کنسولتان را فرمت کرده و هاردتان را خالی کند. درنتیجه در این بخش از تنظیمات، گزینه‌های دیگر را تغییر ندهید.شاید خواندن مقاله آموزش پاک کردن کش ایکس باکس برای شما کاربردی باشد.

بازی را پاک کرده و دوباره نصب کنید

اگر تمام راه‌های گفته شده باعث اجرای دوباره بازی نشدند، راهی جز حذف بازی و نصب دوباره آن ندارید. اگر دیتای بازی را نداشته باشید، باید تمام بازی را از ابتدا دانلود کنید. این کار می‌تواند زمان زیادی طول بکشد و همچنین تمام سیوها و داده‌هایتان از دستتان خواهد رفت. می‌توانید تلاش کنید تا از اطلاعات بازی بک‌آپ بگیرید تا پس از نصب دوباره بازی، لازم نباشد تمام مراحل بازی را از اول انجام دهید.

تعمیر کنسول

اگر روش‌های گفته شده و حتی حذف بازی نیز مشکل اجرا نشدن بازی در ایکس باکس سری اس را حل نکردند، احتمالا کنسولتان دچار یک مشکل سخت‌افزاری شده است. بهتر است خودتان اقدام به تعمیر کنسول نکرده و تعمیرات کنسولتان را به یک متخصص بسپارید.

راه‌حل شما برای رفع مشکل اجرا نشدن بازی‌ها در ایکس باکس سری اس چیست؟

ما در این مقاله دلایل مختلف اجرا نشدن بازی در ایکس باکس سری اس را بررسی کردیم. راه‌حل‌های مختلفی در این مقاله آموزش داده‌ایم که با انجام آن‌ها، می‌توانید بازی را دوباره اجرا کنید. با این حال گاهی اوقات هیچ راهی غیر از حذف بازی و نصب دوباره آن باقی نخواهد ماند. راه‌حل شما برای اجرا نشدن بازی در ایکس باکس سری اس چیست؟ نظراتتان را بنویسید تا بازیکنان مبتدی بتوانند مشکلاتشان را حل کنند.

سوالات متداول

دلیل اجرا نشدن بازی‌ها در ایکس باکس سری اس چیست؟

هکی بودن بازی، مشکلات نرم‌افزاری یا خراب بودن کنسول از دلایل اصلی این اتفاق است.

آیا ریستارت کردن کنسول مشکل را حل می‌کند؟

ممکن است بتوانید با ریستارت کردن کنسول یا ریبوت آن به شکل فیزیکی، مشکل را حل کنید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support