بهترین مادهای Minecraft در 2024

بهترین مادهای Minecraft در 2024

Minecraft یک بازی در مورد خلاقیت است که نیمی از تجربه بازی، ابداع روش‌های جدیدی برای سفارشی کردن دنیای شماست و هر بازیکن بهترین نقشه‌ای را که تابه‌حال دیده است، می‌سازد و بازی پایه Minecraft خوب است اما شما می‌توانید مرزهای خلاقانه آن را از طریق مادهای Minecraft گسترش دهید.

از روزهای اولیه بازی Minecraft: Java Edition، سازنده‌های ماد راه‌های مختلفی برای تغییر بازی ابداع کرده‌اند و به لطف اینترنت می‌توانید این مادها را به راحتی دانلود کنید و Minecraft را به یک بازی کاملاً متفاوت تبدیل کنید. ایران موجو علاوه بر خرید ماین کوین بازی ماینکرافت در این مقاله نحوه دانلود ماد Minecraft و برخی از بهترین مادهای موجود را معرفی میکند.

بهترین و محبوب‌ترین مادهای Minecraft

 • ماد Optifine
 • ماد Biomes O Plenty
 • ماد Alex’s Mobs
 • ماد Twilight Forest
 • ماد Just Enough Items
 • ماد Immersive Portals
 • ماد Nature’s Compass
 • ماد Immersive Vehicles
 • ماد Environmental Creepers

بیایید با برخی از بهترین مادهای Minecraft در بازار آشنا شویم.

بهترین ماد Optifine بازی ماینکرافت

ماد Optifine بازی ماینکرافت

اگر از افراد آشنا به بازی ماینکرافت بپرسید به شما خواهد گفت که Optifine یک ماد ضروری برای Minecraft است که همچنین برای  آشنایی با تنظیمات بازی ماین کرافت با مقاله آموزش 0 تا صد تنظیمات ماین کرافت شما کاملا با بازی ماینکرافت آشنا میشوید.

جالب اینجاست که ماد Optifine مانند اکثر مادهای ماینکرافت به بازی محتوا اضافه نمی‌کند و همچنین به دلیل تغییر عمیقی که در بازی شما ایجاد می‌کند، بیشتر به عنوان یک client در نظر گرفته می‌شود تا یک ماد و کلاینت Minecraft مجموعه‌ای از ویژگی‌های عمیق است که نحوه عملکرد Minecraft را در backend تنظیم می‌کند و کلاینت‌ها ممکن است شامل لانچرهای مختلف Minecraft یا عناصر رابط کاربری باشند و معمولاً نحوه تعامل شما با بازی را در سطح پایه تغییر می‌دهند.

این ماد، vanilla Minecraft را با تغییر نحوه بهره‌گیری از سخت‌افزار رایانه شخصی شما افزایش می‌دهد: با افزودن shader ‌ها و پشتیبانی از نور پویا در حالی که گزینه‌های سفارشی‌سازی گرافیک شما را گسترش می‌دهد.

برای مثال گزینه‌های mipmap ماد را در نظر بگیرید و سطح mipmap بالاتر منجر به بافت‌های صاف‌تر در فاصله‌های دور می‌شود و اطمینان حاصل می‌کند که بلوک‌های دور به خوبی بلوک‌های نزدیک به نظر می‌رسند.

نمونه‌های دیگر شامل فاصله رندر بسیار بیشتر، کنترل بهتر مه، و سطوح antialiasing اضافی است و این ادیشن‌ها تنها به دلیل کنترل عمیق Optifine بر Minecraft امکان‌پذیر است که کلاینت همچنین به افزایش نرخ فریم (fps) در دستگاه‌های رده پایین‌تر معروف است.

 Biomes O Plenty ماد سفارشی بازی ماینکرافت

ماد Biomes O Plenty ماینکرافت

Biomes O Plenty با یوم‌‌های جدید متفاوتی را به دنیای Minecraft شما اضافه می‌کند و کمی با یوم‌‌های بازی اصلی را گسترش می‌دهد این ماد علاوه بر بیوم‌های جدید، محتوای سفارشی اضافی مانند درختان، بلوک‌ها و گیاهان را اضافه می‌کند و این ماد یک راه عالی برای تقویت کاوش در Minecraft است.

ماد Alex’s Mobs بازی ماینکرافت

بهترین ماد ماینکرافت Alex’s Mobs

Alex’s Mobs حدود 89 هیولا، باس و mob‌های جدید دیگری را اضافه می‌کند تا دنیای Minecraft شما را زنده تر کند و هر یک از این mob ‌های جدید هدفی دارند: مانند حذف آیتم‌ها یا اضافه کردن چالش به بازی شما که بسیاری از mob ‌ها بر اساس حیوانات واقعی ساخته شده‌اند و برخی از آنها در Overworld، Nether  و The End باس هستند.

ماد Twilight Forest بازی ماینکرافت

بهترین ماد ماینکرافت Twilight Forest

Twilight Forest یکی از مادهای Minecraft بسیار محبوب است که در اصل دنیای جدیدی را به بازی شما اضافه می‌کند به گفته سازنده این ماد، این نقشه، اسلحه‌ها و زره‌ها، سیاه چال‌ها، باس‌ها و حتی مکانیک‌های مبارزه یا گیم پلی جدید را ارائه می‌دهد و این یک ماد ضروری برای کسانی است که می‌خواهند نقشه دیگری برای کاوش داشته باشند.

وب سایت این ماد اعلام کرده است که با Optifine کار نمی‌کند و برای استفاده از این ماد، باید فایل Optifine را حذف کنید.

ماد Just Enough Items بازی ماینکرافت

بهترین ماد ماینکرافت Just Enough Items

Just Enough Items در مقایسه با بسیاری از بهترین مادها، کمتر به مکانیک و گیم‌پلی می‌پردازد و در عوض، یک رابط کاربری جدید برای مشاهده و سازماندهی دستورالعمل‌های کرفتینگ Minecraft فراهم می‌کند.

نصب این ماد نیاز به حفظ کردن یا جستجوی دستورالعمل‌های crafting table را از بین می‌برد و تجربه شما را در بازی بهتر می‌کند.

به‌علاوه، ایجادکننده این ماد به سایر ماد‌ها اجازه می‌دهد از Just Enough Items استفاده کنند، به این معنی که مادهایی که ابزار، سلاح یا بلوک‌ها را اضافه می‌کنند نیز در اینجا نشان داده می‌شوند.

ساده ترین ماد Immersive Portals بازی ماینکرافت

ساده ترین ماد ماینکرافت Immersive Portals

Immersive Portals یکی از مادهای Minecraft بسیار ساده است، اما کاوش در جهان را بسیار سرگرم‌کننده‌تر می‌کند و این ماد see-through portal را فعال می‌کند و به شما امکان می‌دهد بدون صفحه بارگیری (loading screen) گشت و گذار کنید و قسمت‌های مختلف دنیای بازی را بررسی کنید.

Nature’s Compass ماد سرعتی بازی ماینکرافت

ماد Nature’s Compass ماینکرافت

Nature’s Compass به خوبی با ماد‌های متمرکز بر biome جفت می‌شود، زیرا آیتمی را اضافه می‌کند که شما را به بیوم‌های جدید هدایت می‌کند و این ماد به شدت برای بازیکنان بقا (survival) توصیه می‌شود.

این ماد به طور چشمگیری روند کاوش را سرعت می‌بخشد و به شما امکان می‌دهد بیوم‌های خاص (و بلوک‌های آنها) را بدون استفاده از نقشه پیدا کنید.

 Immersive Vehicles ماد فان بازی ماینکرافت

بهترین ماد ماینکرافت  Immersive Vehicles

ماد Immersive Vehicles مکانیک یا زره مبارزه‌ای جدیدی اضافه نمی‌کند و این ماد مجموعه جدیدی از ابزارهای گیم پلی را از طریق وسایل نقلیه اضافه می‌کند.

با این ماد توانایی خود را برای کاوش با هواپیما، اتومبیل، نیمه کامیون و موارد دیگر افزایش دهید و این ماد یک روش فان و ایمن برای کاوش در دنیای Minecraft است و شما را ملزم به ساخت وسایل نقلیه با منابع موجود می‌کند.

 بهترین ماد Environmental Creepers بازی ماینکرافت

ماد Environmental Creepers ماینکرافت

بهترین مادهای Minecraft دو ویژگی دارند:

 • ساده هستند.
 • Creepers را درگیر می‌کنند.

ماد Environmental Creepers با این قانون مطابقت دارد که این ماد انفجارهای Creeper را اصلاح می‌کند تا بلوک‌های تخریب شده را به عنوان آیتم دراپ کنند.

این به این معنی است که دیگر برای پر کردن حفره‌های Creeper پس از یک بوم غافلگیرکننده کاری نمی‌کنید، در زمان شما صرفه‌جویی می‌شود و تجربه مود بقای شما را بهبود می‌بخشد.

نحوه دانلود مادهای ماینکرافت

 • CurseForge
 • Mod ‌ها یا mudpack ‌ها

دانلود و نصب مادها می‌تواند تجربه بازی را بهبود ببخشد و جنبه‌های جدیدی از خلاقیت و چالش را به ماینکرافت اضافه کند و یکی از مزایای اصلی استفاده از مادها، قابلیت شخصی‌سازی بازی بر اساس سلیقه و علاقه‌های فردی است علاوه بر این، مادها می‌توانند به شما کمک کنند تا یادگیری و خلاقیت خود را تقویت کنید.

آسان‌ترین راه از طریق CurseForge

راه‌های مختلفی برای نصب مادهای Minecraft وجود دارد، اما آسان‌ترین راه از طریق CurseForge است که CurseForge یک منبع گسترده برای مود انواع بازی‌های ویدئویی است که Minecraft بزرگ‌ترین آن است.

 • به وب سایت com بروید.
 • اپلیکیشن Get CurseForge را در گوشه سمت راست بالای وب سایت انتخاب کنید.

از این قسمت می‌توانید بین نسخه‌های ویندوز، مک یا لینوکس یکی را انتخاب کنید و در این راهنما، ما نسخه ویندوز را پوشش خواهیم داد که باید گزینه Download standalone را انتخاب کنید و مراحل نصب و معرفی را طی کنید تا به صفحه انتخاب بازی برسید و از اینجا Minecraft را انتخاب کنید.

 • پوشه مودهای CurseForge’s Minecraft را راه اندازی کنید
 • پس از کلیک بر روی Minecraft، به فرآیند تنظیم پوشه مودینگ هدایت می‌شوید. Standard را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.
 • Modpacks را جستجو کنید

اکنون زمان آن است که به برخی از مادهای Minecraft نگاهی بیندازیم روی Browse Modpacks کلیک کنید.

از این بخش می‌توانید از بین لیستی از مودها و مودپک‌ها یکی را انتخاب کنید و Modpack‌ها مجموعه‌ای از مادها هستند که برای ایجاد یک تجربه جدید کنار هم قرار گرفته‌اند و تغییراتی بی نظیر در بازی شما ایجاد می‌کنند.

به‌عنوان‌مثال، Kaleidio’s Battle Pack  یک بسته مود است که شامل لیستی از مادها مانند Advancement Stats، AI Improvements،Better Burning  و ده‌ها ماد دیگر است و شما می‌توانید مادهای تک مانند Advancement Stats  را دانلود کنید یا یک Modpack با تعداد زیادی ماد را انتخاب کنید تا به طور کامل بازی خود را بازسازی کنید.

Mod ‌ها یا mudpack ‌های انتخابی را نصب کنید

برای نصب یک modpack کافی است روی آن کلیک کرده و دکمه Install را انتخاب کنید و بسته به طور خودکار همه چیزهایی را که برای اجرا نیاز دارد دانلود و نصب می‌کند و هنگامی که modpack به درستی نصب شد، دکمه Install به Play تبدیل می‌شود روی آن کلیک کنید و Minecraft  با مودهای نصب شده راه اندازی می‌شود.

اگر میخواهید بازی Minecraft را آموزش ببینید میتوانید مقاله  آموزش بازی Minecraft + [ به صورت جامع و کاربردی ]  را در رسانه ایموجو بخوانید.

نظر شما درباره ی مادهای Minecraft چیست ؟

Minecraft یک بازی پر از خلاقیت و اکتشاف است که با اضافه کردن مادهای مختلف، تجربه بازی به سطح بالاتری ارتقا می‌یابد و مادهای معرفی شده در این مقاله، تنها نمونه‌هایی از هزاران مادی هستند که در دسترس بازیکنان قرار دارند و از Optifine که گرافیک بازی را بهبود می‌بخشد تا Biomes O Plenty که جهان‌های جدیدی را اضافه می‌کند، این مادها می‌توانند به طرز شگفت‌انگیزی بازی شما را تغییر دهند. نصب مادها از طریق CurseForge نیز روشی ساده و کاربرپسند است که به راحتی امکان‌پذیر است.

سؤالات متداول

آیا می‌توانم مادهای Minecraft را به طور همزمان نصب کنم؟

بله، می‌توانید چندین ماد را به طور همزمان نصب کنید و بسیاری از مادها با یکدیگر سازگار هستند، اما همیشه بهتر است قبل از نصب بررسی کنید که مادهای مورد نظر با یکدیگر تداخل نداشته باشند.

آیا نصب مادها بر روی Minecraft قانونی است؟

بله، نصب مادها بر روی Minecraft قانونی است و بسیاری از مادها توسط جامعه بازیکنان و سازندگان ایجاد شده‌اند

چگونه می‌توانم مادهای Minecraft را حذف کنم؟

برای حذف مادها به پوشه مودینگ Minecraft در CurseForge بروید و مادهای نصب شده را از آنجا حذف کنید.

 

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

2 دیدگاه
 • هیراد

  مرسی که انواع مادهای بازی ماینکرافت و گفتین

 • محمد

  برای بازی ماین کرافت خرید میتونم بزنم از شما؟

iranmojo online support