آموزش صفر تا صد تنظیمات وارزون موبایل

تنظیمات وارزون موبایل

بهترین تنظیمات بازی وارزون موبایل

وارزون موبایل بالاخره برای موبایل منتشر شده است؛ با این حال بازی کردن وارزون موبایل بدون یک تنظیمات خوب، می‌تواند اجرای آن را دچار مشکل کند. این بازی گرافیک بسیار بالایی دارد و اگر گوشی پرچم‌دار جدیدی ندارید، حتما باید بهترین تنظیمات وارزون موبایل را اعمال کنید تا بتوانید بهترین تجربه از بازی را داشته باشید. ما در این مقاله از آموزش کالاف دیوتی وارزون به آموزش جامع بهترین تنظیمات وارزون موبایل پرداخته‌ایم.

چرا باید تنظیمات وارزون موبایل را تغییر دهیم؟

چرا باید تنظیمات وارزون موبایل را تغییر دهیم؟

چرا باید تنظیمات وارزون موبایل را تغییر دهیم؟

زمانی که برای اولین بار وارد بازی می‌شوید، سیستم بازی به شکل اتوماتیک و براساس سخت‌افزار موبایلتان، تنظیماتی را برایتان اعمال می‌کند. با این حال می‌توان گفت وارزون برای موبایل‌های قدیمی‌تر ساخته نشده است و حتی موبایل‌هایی مانند آیفون ۱۱ و ۱۲ هم ممکن است در اجرای آن دچار مشکل شوند.

وارزون موبایل گرافیکی همانند کنسول دارد و درنتیجه پردازش آن نیازمند یک سخت‌افزار بسیار قوی است که در گوشی‌های قدیمی‌تر موجود نیست. درنتیجه شما باید تنظیمات وارزون موبایل را عوض کرده و براساس گوشی خودتان تنطیم کنید. در این حالت می‌توانید از بازی لذت بیش‌تری ببرید بدون این که لگ زیادی را تجربه کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از این بازی جذاب مقاله معرفی جامع بازی وارزون موبایل را بخوانید.

در ادامه بهترین تنظیمات واروزن موبایل را شرح داده‌ایم.

بهترین تنظیمات گرافیک وارزون موبایل

 • Visual Quality: Peak
 • Performance Optimization for: Frame Rate
 • Allow Hi-Res: Yes
 • Max FPS:60
 • Field of View:90

واروزن موبایل یک بازی با گرافیک بسیار بالا است که اگر گوشی پرچم‌دار قدرت‌مندی مانند S23 یا آیفون ۱۵ داشته باشید، از گرافیک خیره‌کننده و همانند کنسول آن تعجب خواهید کرد. با این حال زیبایی تنها یکی از جنبه‌های تنظیمات گرافیک وارزون است و هدف شما باید این باشد که بهترین دید را از تصویر داشته باشید تا سطح بازی‌تان بالاتر رود.

این تنظیمات پس از تست‌های مختلف روی انواع گوشی‌ها انتخاب شده‌اند؛ با این حال اگر گوشی شما قدیمی باشد، احتمال این که مجبور به تغییر تنظیمات شوید، وجود دارد. پیشنهاد ما این است که یک بار با این تنظیمات بازی را اجرا کنید و اگر دچار لگ و مشکل شدید، کیفیت بصری را پایین‌تر بیاورید. پایین‌تر آوردن فریم ریت می‌تواند تجربه‌تان از بازی را خراب کند، درنتیجه این مورد را پیشنهاد نمی‌دهیم.

تنظیم فریم ریت

تنظیم فریم ریت

تنظیم فریم ریت

تنظیمات باید به‌ گونه‌ای اعمال شوند که شما بدون هیچ لگ و هیچ نقصی، یک دید تمیز از تمام صفحه داشته باشید و بتوانید کوچک‌ترین حرکات را تشخیص دهید. شما تنها زمانی می‌توانید از گرافیک زیبای بازی و جزییات بالای آن لذت ببرید که بتوانید بهترین عملکرد خودتان را داشته باشید؛ درنتیجه پیشنهاد ما این است که فریم ریت را به باتری ترجیح دهید تا بازی بدون لگ اجرا شود.

اگر بهینه‌سازی عملکرد را برای فریم ریت در نظر بگیرید، سیستم بازی به گونه‌ای از پردازنده شما استفاده خواهد کرد تا بهترین فریم ریت را به شما ارائه دهد. در نتیجه بازی به روان‌ترین شکل ممکن اجرا خواهد شد. تنها عیب این گزینه این است که مصرف باتری بالاتر رفته و حتی ممکن است با نیم ساعت از بازی، ۵۰ درصد باتری‌تان خالی شود.

به همین دلیل است که حداکثر میزان فریم ریت را ۶۰ قرار داده‌ایم؛ با این که تمام گوشی‌های جدید از فریم ریت ۱۲۰ هم پشتیبانی می‌کنند، اما گوشی‌های قدیمی ممکن است این قابلیت را نداشته باشند. درنتیجه می‌توانید حداکثر فریم ریت را روی عدد بالاتری نیز قرار دهید و اگر اجرای بازی با مشکل مواجه شد، آن را پایین‌تر بیاورید.

حداکثر فریم ریت ۶۰ باعث می‌شود تا سیستم وارزون به اندازه‌ای از منابع گوشی استفاده کند که بازی را بدون لگ اجرا کند و در عین حال مصرف باتری نیز کنترل می‌شود. همچنین تقریبا تمام بازی روی یک فریم ریت ثابت ۶۰فریم بر ثانیه انجام می‌شود و شما صاف‌ترین دید را خواهید داشت، بدون این که لگ خاصی را تجربه کنید.

تنظیمات کیفیت بصری

تنظیمات کیفیت بصری

تنظیمات کیفیت بصری

کیفیت بصری بازی بسیار بالا است و شما لذت بالایی از جزییات و گرافیک وارزون خواهید برد. پیشنهاد ما این است که این گزینه را روی حالت اوج یا Peak قرار دهید. در این حالت از بالاترین گرافیک بازی بهره‌مند می‌شوید اما محدودیت‌هایی که روی فریم ریت گذاشته شده است، باعث می‌شود تا بازی روان‌تر اجرا شود.

با این حال اگر لگی را تجربه کردید و بازی به کندی پردازش می‌شد، می‌توانید این تنظیمات را روی گزینه‌های پایین‌تر قرار دهید. در این صورت مقداری از گرافیک بازی کاسته می‌شود اما در عوض می‌توانید یک وارزون بدون لگ را تجربه کنید. با این حال توصیه ما این است که این تنظیمات را حدالامکان در گزینه‌های بالاتر قرار دهید تا از بیش‌ترین جزییات و کیفیت بازی بهره‌مند شوید.

تنظیمات میدان دید

تنظیمات میدان دید

تنظیمات میدان دید

 

تنظیمات field of view یا همان میدان دید، میزان دید شما را مشخص می‌کند. پیشنهاد ما این است که حداکثر میزان این تنظیمات را انتخاب کرده و آن را روی ۹۰ قرار دهید. در این حالت بیش‌ترین میزان از مپ را در هرلحظه در مقابل خود مشاهده خواهید کرد.

این موضوع باعث می‌شود تا بتوانید به راحتی دشمن را در هر گوشه از صفحه تشخیص دهید. همچنین دیگر لازم نیست برای دیدن یک گوشه، کاملا به آن سمت بچرخید، یک چرخش کوتاه کافی است تا به آن نقطه دید داشته باشید.

قرار دادن میدان دید روی ۹۰، تاثیر زیادی روی گرافیک بازی نمی‌گذارد. با این که گوشی در هر لحظه اطلاعات بیش‌تری را پردازش می‌کند، اما برای یک تجربه خوب از بازی و داشتن بهترین عملکرد، این تنظیمات ضروری هستند. همچنین به دلیل این که فریم ریت بازی روی ۶۰ قرار گرفته است، احتمال لگ هم پایین‌تر می‌آید و موبایلتان راحت‌تر بازی را پردازش می‌کند.

بهترین تنظیمات صدا وارزون موبایل

بهترین تنظیمات صدا وارزون موبایل

بهترین تنظیمات صدا وارزون موبایل

 • Game Volume: 100
 • Gameplay music volume: 0
 • Dialogue Volume: 100
 • Effects Volume: 100
 • Juggernaut Music: Off
 • MOTD Volume: 100
 • Voice Chat: Off

تنظیمات صدای وارزون موبایل باید به گونه‌ای باشند تا بتوانید به راحتی صدای پای دشمنانتان را بشنوید و بتوانید از صداها، مکان دشمنان و نبردها را تشخیص دهید. به همین دلیل ما صدای موسیقی بازی را روی ۰ قرار دادیم تا تشخیص صداهای مختلف از یک‌دیگر راحت‌تر باشد.

ما صدای MOTD را که شما را از تغییرات مختلف بازی آگاه می‌کند، روی ۱۰۰ گذاشته‌ایم.  این صدا شما را از نزدیک شدن گاز بیرون زون باخبر کرده و رسیدن به کیل‌استریک را به شما اعلام می‌کند. پیشنهاد ما این است که این صدا را فعال نگه دارید و اگر صدای آن زیاد است، مقدار آن را در تنظیمات کم کنید.

اگر به شکل تیمی بازی می‌کنید و با هم‌تیمی‌هایتان حرف می‌زنید،‌ صدای ویس چت را فعال کنید. در غیر این صورت این صدا را خاموش کنید تا شما را از فضای بازی منحرف نکند و بتوانید تماما روی بازی تمرکز داشته باشید.

به یاد داشته باشید که برای داشتن بهترین تجربه از صداهای بازی، باید حتما با یک هدفون بازی کنید. تفاوتی نمی‌کند که هدفون گیمینگ یا عادی داشته باشید؛ فقط مهم است که از هدفون استفاده کنید تا جهت صداها را تشخیص دهید. هدفون گیمینگ به دلیل حساسیت بیش‌تر، باعث می‌شود تا صداها را عمیق‌تر و زودتر بشنوید. بازی کردن با اسپیکر گوشی می‌تواند تجربه بدی باشد، چرا که ممکن است اصلا صدای پای دشمنان را نشنوید.

بهترین تنظیمات HUD وارزون موبایل

بهترین تنظیمات HUD وارزون موبایل

بهترین تنظیمات HUD وارزون موبایل

تنظیمات HUD، نحوه نمایش اطلاعات روی صفحه موبایل را نشان می‌دهد. درواقع می‌توان گفت بی‌نهایت حالت برای این تنظیمات وجود دارد و نمی‌توان بهترین آن را انتخاب کرد. اندازه صفحه موبایلتان روی این تنظیمات اثر دارند و سیستم بازی بهترین حالت را برای گوشی‌تان انتخاب می‌کند.

با این حال شما می‌توانید اندازه دکمه‌های مختلف را تغییر داده و مکان آن‌ها را نیز عوض کنید. گزینه‌هایی مانند تنظیمات کلاسیک و تنظیمات محبوب نیز وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید. همچنین می‌توانید کاملا تنظیمات و چیدمان دکمه‌هایتان را شخصی‌سازی کنید. درواقع نمی‌توان یک تنظیمات یکسان را به همه پیشنهاد داد و اگر می‌خواهید از چیدمان‌های آماده استفاده کنید، چیدمان و تنظیمات خود بازی، بهترین گزینه‌ها هستند.

بهترین تنظیمات کنترل وارزون موبایل

 • Weapon Trigger: Manual
 • Automations: Custom

مورد اول نشان‌دهنده نحوه شلیک اسلحه‌ها است که بهتر است آن را روی حالت دستی یا Manual قرار دهید.

بهترین تنظیمات گیم پلی وارزون موبایل

 • Auto Pick up weapon: ON
  بهتر است این گزینه را فعال کنید تا تمام اسلحه‌ها به شکل اتوماتیک به انبار مهماتتان اضافه شوند.
 • Auto pick up starter Handgun: On
 • Auto Equip Weapon: On
  اگر اسلحه‌ای نداشته باشید، به شکل اتوماتیک با اولین اسلحه مجهز خواهید شد.
 • Weapon pick up options: Initial Spots
 • Turn to Damage Assist: On
 • Loot Auto Pick up: ON
  با فعال کردن این گزینه تمام لوت‌ها به شکل اتوماتیک برداشته می‌شوند.
 • Parachute: Manual
  بهتر است این گزینه را روی حالت دستی بگذارید تا خودتان بتوانید چتر نجاتتان را در زمان دلخواه باز کنید.
 • Auto Crouch: ON
  در زمان‌های ضروری مانند رد شدن از موانعی که ارتفاعی پایینی دارند، کاراکتر به شکل اتوماتیک خم می‌شود.
 • Auto Equip Armor: ON
  جلیقه و تجهیزات دفاعی به شکل اتوماتیک به کاراکتر اضافه می‌‌شوند.

تنظیمات Movement یا حرکت وارزون موبایل

 • Virtual Stick: Analog
  این گزینه دکمه حرکت بازی را تعیین می‌کند؛ می‌توان گفت حالت آنالوگ با اختلاف بهتر از حالت‌های دیگر است.
 • Sprint to Stand: On
  می‌توانید با زدن دکمه دویدن، از حالت خم یا سینه‌خیز بایستید.
 • Camera Rotation: Accelerated
  حرکت دوربین با سرعت بیش‌تری انجام می‌شود.
 • ADS Rotation: On
 • Fire button Rotation: ON
 • Weapon Mount Exit: On

تنظیمات Combat یا نبرد وارزون موبایل

 • Auto fire Range Limit: Off
  در حالت شلیک خودکار، محدودیت فاصله‌ای نخواهید داشت.
 • Vehicles: Enemy
  تنها زمانی که دشمنانتان سوار وسیله نقلیه باشند، می‌توانید به آن وسیله نقلیه شلیک کنید.
 • Single Shot: Custom
  بهتر است این گزینه را برای شات‌گان‌ها فعال کرده و برای اسنایپر غیرفعال کنید.
 • ADS/Focus: Toggle
 • Auto Melee: OFF
  فعال کردن این گزینه باعث می‌شود تا کاراکتر در شرایط خاص، اسلحه سرد خودش را به شکل اتوماتیک به دست بگیرد. بهتر است آن را غیرفعال کنید.

تنظیمات Assistance وارزون موبایل

 • Force Reload: Sprint
  تنها در زمان دویدن، به شکل اتوماتیک خشابتان پر خواهد شد و در زمان‌های دیگر باید به شکل دستی خشاب خودتان را تعویض کنید.
 • Aim Assist: On
  بهتر است این گزینه را برای نشانه‌گیری راحت‌تر فعال کنید. اگر بازیکن حرفه‌ای هستید، می‌توانید ایم اسیست را خاموش کنید.

تنظیمات ژیروسکوپ

فعال یا غیرفعال کردن ژیروسکوپ، به شما بستگی دارد. برخی از بازیکنان با فعال کردن آن، بهتر نشانه‌گیری کرده و می‌توانند هدشات‌‌های بیش‌تری داشته باشند. با این حال اکثر بازیکنان ترجیح می‌دهند تا این گزینه را خاموش کنند. با فعال کردن ژیروسکوپ، می‌توانید با تکان دادن گوشی خود نیز نشانه‌گیری کنید؛ به عنوان مثال می‌توانید با بالاتر بردن گوشی، هدف‌گیری خود را نیز به سمت بالا ببرید.

تنظیمات حساسیت و سنسیتیویتی وارزون موبایل

تنظیمات حساسیت وارزون موبایل، می‌توانند نقشی کلیدی روی عملکرد شما داشته باشند. درواقع اگر این تنظیمات به خوبی اعمال نشوند، نمی‌توانید به راحتی دشمنانتان را بکشید.

تنظیمات حساسیت اول شخص

تنظیمات حساسیت اول شخص

تنظیمات حساسیت اول شخص

 • حساسیت هدف‌گیری افقی: 65
 • حساسیت هدف‌گیری عمودی: 0.65

بهتر است مقدارهای دیگر را نیز امتحان کرده و بهترین مقدار را با توجه به موبایل و سبک بازی خود انتخاب کنید.

حساسیت کنترلر

تنظیمات حساسیت کنترلر، یک چیز کاملا شخصی است که می‌تواند برای هر بازیکن، متفاوت باشد. پیشنهاد ما این است که هر دو مورد افقی و عمودی را روی ۶ قرار دهید. بهتر است همواره حداقل با حساسیت سطح ۶ بازی کنید و پس از گذشت زمان این حساسیت را افزایش دهید.

حساسیت ADS

 • حساسیت Global: ۱.۵
  این گزینه به شکل پیش‌فرض روی ۳ قرار گرفته است، با این حال طبق تجربه بسیاری از بازیکنان، حساسیت کم‌تر برای عملکرد بیش‌تر، نتیجه بهتری داشته است.
 • حساسیت زوم ADS: فعال
 • Low zoom: 1.0
 • زوم ۲ و ۳ برابر: 1.50
 • زوم ۴ الی ۵ برابر:‌1.00
 • زوم ۶ الی ۷ برابر: 1.50
 • زوم ۷ الی ۸ برابر: 1.50
 • High Zoom: 5.00
 • حساسیت تایمینگ: Gradual

چگونه تنظیمات وارزون موبایل را عوض کنیم؟

چگونه تنظیمات وارزون موبایل را عوض کنیم؟

چگونه تنظیمات وارزون موبایل را عوض کنیم؟

شما در هر صفحه از بازی و تا زمانی که وارد یک مچ نشده‌اید، می‌توانید با کلیک روی آیکون چرخ‌دنده در گوشه سمت راست و بالای صفحه، وارد بخش تنظیمات شده و تنظیمات مختلف بازی را تغییر دهید. این تنظیمات برای تمام مچ‌ها ذخیره می‌شوند و اگر نیاز به تغییر دوباره باشد، باید دوباره از همین محل آن‌ها را تغییر دهید. پیشنهاد ما این است که تنظیمات مختلف را امتحان کنید تا بهترین تنظیمات را بیابید.

به نظر شما بهترین تنظیمات وارزون موبایل چگونه است؟

به نظر شما بهترین تنظیمات وارزون موبایل چگونه است؟

به نظر شما بهترین تنظیمات وارزون موبایل چگونه است؟

ما بهترین تنظیمات وارزون موبایل را در این مقاله آموزش دادیم؛ با این تنظیمات می‌توانید عملکرد بسیار بهتری در بازی داشته باشید. با این حال تنظیمات وارزون موبایل به موبایل هر فرد و سبک بازی او بستگی دارد و نمی‌توان تنظیمات یکسان را به همه پیشنهاد داد. شما با اعمال این تنظیمات و شخصی‌سازی آن‌ها، می‌توانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

حال شما بگویید که بهترین تنظیمات وارزون موبایل به نظر شما کدام است؟ شما با چه تنظیماتی بازی می‌کنید؟ نظراتتان را بنویسید تا بازیکنان مبتدی از آن‌ها استفاده کنند. همچنین نظرات شما در نوشتن مقالات مفیدتر به ما کمک می‌کنند.

سوالات متداول

بهترین تنظیمات گرافیک وارزون موبایل چگونه است؟

گرافیک وارزون موبایل بسیار بالا است و بهترین تنظیمات باید بر اساس موبایل هر بازیکن اعمال شوند.

بهترین تنظیمات چیدمان کدام است؟

دو حالت کلاسیک و محبوب در تنظیمات خود بازی، بهترین حالات چیدمان را شامل می‌شوند. با این حال می‌توانید چیدمان را شخصی‌سازی کنید.

آیا تنظیمات صدا روی بازی تاثیر دارند؟

برای داشتن بهترین عملکرد باید از بهترین تنظیمات صوتی و یک هدفون استفاده کنید.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

9 دیدگاه
 • arshia

  چرا گرافیک بازی من فقط تا Leo داره

  • حامد فندرسکی

   سلام گوشیتون جواب نمیده

 • سروش

  خرید سی پی وارزون موبایل رو چطوری انجام بدم؟

 • سروش

  ساخت اکانت وارزون موبایل رو چطوری انجام بدم؟

 • سحر

  چرا وارزون موبایل بالا نمیاد

  • پشتیبانی ایران موجو

   بالا نیامدن بازی ها دلایل زیادی دارد برای رفع مشکل خود مقاله بالا نیامدن وارزون موبایل را در ایران موجو بخوانید؟

 • محمد

  واقعا کاربردی و خوب بود ممنون از ایران موجو

  • پشتیبانی ایران موجو

   🙏🙏🙏

iranmojo online support