هر چیزی که راجع به نسخه موبایل Call of Duty باید بدانید

همه چیز در مورد بازی کال اف دیوتی

نسخه موبایل Call of Duty سعی بر این داشته است تا تمام ویژگی های Call of Duty کلاسیک را در خود جای دهد. فصل چهارم این بازی به تازگی در ۱۰ اسفند برای نسخه موبایل منتشر شده است. در این فصل حالت های مختلفی برای بازی کردن شما در نظر گرفته شده است. علاوه بر این حالت ها شما انتخاب های زیادی برای روش های کنترل خواهید داشت.  Call of Duty، یک بازی اول شخص می باشد، که اساس در این بازی رقابت های تیمی می باشد.

Call of Duty در چند سال اخیر، موفقیت های زیادی به همراه داشته است (بازی هایی مانند Modern Warfare 2 و Black Ops کلاسیک می باشند. اما CoD متفاوت می باشد.). حال فعال سازی آن یک نسخه بی عیب و نقصی را به روی موبایل آورده است. این بازی در ۱۹ ام اکتبر سال ۲۰۱۹ (۲۷ مهر سال ۱۳۹۸) منتشر شده است. بازی Call of Duty: Mobile درست همان چیزی می باشد، که کاربران از آن انتظار داشتند. 

نسخه موبایل این بازی همه اجزای اصلی CoD را که شما انتظار دارید، در خود دارد. این اجزا شامل بازی های چند نفره با سرعت بالا، زامبی ها (zombies) و نبرد رویال (Royale) می باشند که شما می توانید همه این قابلیت ها را به صورت رایگان دریافت کنید. اگر شما یک بازیکن حرفه ای Call of Duty یا فقط یک خواننده معمولی هستید و می خواهید همه چیز را درباره نسخه موبایل Call of Duty بدانید به شما پیشنهاد می کنیم، به خواندن این مقاله از مجموعه مقالات آموزش بازی کال آف دیوتی ادامه دهید.

معرفی و بررسی نسخه موبایل Call of Duty

نسخه موبایل Call of Duty یک فصل جدید که در آن کاراکتر های اضافی، نقشه ها و یک Battle Pass جدید وجود دارد را ارائه کرده است. نام این فصل Disavowed می باشد، که از ۲۹ فوریه ۲۰۲۰ (۱۰ اسفند سال ۱۳۹۸) در دسترس همه قرار گرفته است.

اولین چیز برجسته ای که در disavowed شما خواهید دید، نقشه Cage می باشد که روی نسخه موبایل CoD  به عنوان اولین نقشه شروع به کار می کند. همچنین در این فصل کاراکتری به نام Soap و قابلیت H.I.V.E جدیدی نیز به بازی اضافه شده است. مهارتی که به شما این امکان را می دهد که مین های نزدیک چندگانه را پرتاب کنید تا با آزاد کردن هواپیماهای بدون سرنشین به دشمن خود آسیب برسانید.

شما با نبرد جدید pass، قادر خواهید بود که پوست رنگی MacTavish به اضافه یک سری نمره (Points)، جعبه ها و چیز های دیگر برای کاراکتر Ak117،Urban Tracker جمع کنید. شما می توانید با نسخه رایگان این بازی، بعضی از جایزه ها را به دست بیاورید. اما برای این که بتوانید همه جوایز را به دست بیاورید، شما نیاز دارید که ۵۶۰ امتیاز CoD را به عنوان هزینه، خرج کنید.

آموزش بازی کالاف دیوتیحالت های مختلف نسخه موبایل بازی Call of Duty

سه حالت مختلف بازی برای بازی کردن موجود می باشد. نسخه موبایل Call of Duty یک بازی ساده می باشد که شما روی موبایل خود نصب کرده اید، اما حالت های مختلف این بازی، همه چیز را تغییر داده است. این سه حالت شامل،

 • حالت چند نفره،
 • زامبی ها (Zombies)
 • و نبرد رویال (Battle Royale)

می باشد.

حالت چند نفره در بازی کال آف دیوتی موبایل

این حالت کلاسیک Call of Duty که همه آن را می شناسند و دوس دارند، می باشد. در این حالت شما در تیم های پنج به پنج شرکت می کنید و حالت های مختلف بازی را امتحان می کنید. یک مجموعه از حالت های Core وجود دارد که همیشه در دسترس شما می باشد. مجموعه Core شامل حالت هایFrontline، Team Deathmatch، Hardpoint، Search & Destroy Domination، Free For All و Practice vs. Al می باشد.

شما نیز مجموعه ای از حالت های بازی Featured را خواهید دید. این حالت ها برای کسانی که زمان محدودی دارند، پیشنهاد می شود. علاوه بر آن، این بازی ها هر هفته تغییر خواهند کرد. چند نمونه از حالت های معروف این مجموعه شامل، Snipers Only، Prop Hunt، One Shot One kill و Gun Game می باشند.

این مطلب را هم بخوانید: آموزش قدم به قدم دریافت سی پی رایگان کال آف دیوتی

حالت زامبی ها (Zombies)

حالت زامبی ها جز اصلی Call of Duty franchise از نسخه World at War در سال ۲۰۰۸ بوده، اکنون همان طور که انتظار می رفت در نسخه موبایل CoD بازگشته است. البته این حالت با حالت زامبی هایی که شما در آن موقع بازی می کردید، کمی متفاوت می باشد.

حالت A Survival هنوز نیز برای شما وجود دارد تا با استفاده از آن بتوانید موج های بی پایان ارواح را به دست بیاورید. اما اگر شما می خواهید با روش هایی که متفاوت می باشند زامبی ها را به قتل برسانید. یک حالت دیگر جدید که به Raid مشهور می باشد، برای شما وجود دارد که با استفاده از آن می توانید مکان های جدیدی را در بازی باز کنید. شما باید روی راه های خود تا رسیدن به فرمانده نهایی که باید شکست بخورد، کار کنید.

نبرد رویال (Battle Royale)  بازی Call Of Duty Mobile

در آخر، شما با حالت نبرد رویال روبرو می باشید. نسخه موبایل Call of Duty گودال های BR که در آن ها ۱۰۰ بازیکن مقابل هم برای مدت زمان ۱۵ دقیقه در هر بازی قرار می گیرند را ایجاد کرده است. شما می توانید در حالت های مختلفی بازی کنید، به تنهایی، با تشکیل یک تیم با یک دوست برای dous، یا یک تیم چهار نفره.

شما همچنین می توانید به عنوان اول شخص یا سوم شخص این حالت را بازی کنید. هر کدام از آن ها لذت جداگانه ای را به شما خواهند داد. این یک حالت کاملا متفاوت می باشد که در آن شما ارتباطی با Blackout و Warzone پیدا نخواهید کرد. پس چون ساعت ها وقت خود را صرف حالت های دیگر نبرد رویال Call of Duty کرده اید، انتظار این را نداشته باشید که در این حالت یک حرفه ای باشید. انتخاب این که با کنترل بازی کنید یا صفحه ی لمسی با خود شما می باشد.

بازی کردن حالت چند نفره FPS یک چالش خواهد بود. داشتن فضای کافی برای دیدن همه ی کنترل هایی که برای بازی کردن لازم است، راه حل واقعی که در نظر گرفته شده است یک عمل متعادل کننده ای می باشد که برای همه ی بازی ها درست پاسخ نمی دهد. برای کنترل نسخه موبایل Call of Duty دو حالت مختلف ساده و پیشرفته وجود دارد.

نسخه موبایل Call of Dutyحالت ساده بازی کال آف دیوتی

حالت ساده، یک حرکت قابل توجه می باشد که شما با استفاده از آن خواهید توانست که CoD را روی یک کنسول انجام دهید. به جای داشتن یک دکمه شلیک اختصاصی، اسلحه شما زمانی که شما نشان گاه اسلحه را روی دشمن قرار دهید، شلیک خواهد کرد. شاید وقتی شما این جمله را می خوانید، فکر کنید که این یک مزیت فوق العاده می باشد، اما این طور نمی باشد. در این حالت دقت شلیک شما از بین خواهد رفت و شما با بالاترین سرعت به سمت مهمات و سلاح های خودتان هجوم خواهید بود.

مزیت این موضوع، این است که شما می توانید بدون نگران بودن برای ضربه زدن به صفحه با سرعت بیشتری حرکت کنید و اطراف را نگاه کنید. از همه این ها گذاشته شما کلید هایی برای انگشت های دیگر روی یک گوشی هوشمند ندارید، بنابراین شما فقط می توانید با شست هایتان کار کنید. همچنین یک تنظیماتی برای محدود کردن فاصله بین شلیک خودکار برای زمانی که شلیک از ته اسلحه رها می شود، وجود دارد. شما قطعا نمی خواهید تیرهای شاتگان خود را برای زمانی که دشمن خیلی دور از شما می باشد، هدر دهید.

حالت پیشرفته بازی کال آف دیوتی

حالت پیشرفته احساس بیشتری از کنسول بودن را به شما می دهد، Activision در مورد نیاز های شما به کنترل برای حرکت ها فکر کرده است. که این روش ها بسیار عالی می باشند. تقریبا همه صفحه جلو روی شما (HUD) قابل حرکت می باشد و این به شما اجازه می دهد تا بتوانید دکمه های مهم بازی را در زیر انگشت های خودتان لمس کنید. این حالت یک دکمه واقعی برای شلیک دارد که بسیار مهم می باشد. بازی در این حالت یک حجم عظیم از کنترل کننده ها را برای حساسیت بیشتر راجع به کاراکتر به شما می دهد.

تنظیم کردن دقیق این جزئیات، احتمالا مهم ترین کار شما در هنگام بازی نسخه موبایل Call of Duty خواهد بود. تفاوت بین باخت و پیروزی این می باشد که شما چقدر سریع می توانید هدف ها را پیدا کنید. هم چنین از یک کنترل کننده بلوتوثی نیز می توانید استفاده کنید.

دو حالت لمسی برای نسخه موبایل Call of duty از بهترین موارد موجود برای یک تیر انداز موبایل هستند. اما اگر می خواهید همه چیز را به سطح بعدی برسانید، می توانید بازی را با کنترل کننده ی بلوتوث دار مورد علاقه خودتان انجام دهید.

انجام این کار در نسخه موبایل این بازی، بیشتر احساسی شبیه به Call of Duty سنتی خواهد داد، کنترل کننده فقط برای این نمی باشد که یک کنترل کننده ی فیزیکی را برای شما جایگزین کند تا  یک واکنش سریع و یک حرکت چابک را انجام دهید. این کنترل کننده به همان اندازه صفحه لمسی خوب می باشد.

۱۲ نقشه در نسخه موبایلی Call Of Duty

اگر شما Call of Duty را بازی کرده باشید، شما در مورد بعضی از نقشه های Activision که برای نسخه موبایل CoD فرستاده شده است، می دانید. یکی از قسمت های مورد علاقه من همه راه های پشتی نقشه Warfare:Black Ops است که نام آن Nuketown می باشد. یک نقشه ریز کوچک فقط با خط های طولانی دید. همه چیز در این نقشه سریع و فرز اتفاق می افتد، درست به همان شیوه ای که من دوست دارم.

در حقیقت، بیشتر نام های موجود در نسخه موبایل Call of Duty از CoD قدیمی گرفته شده است. نام ۱۲ تا آن ها را در ادامه آورده ام.

Raid       Takeoff         Cage       Firing Range

Summit     Scrapyard      Standoff           Crash

Nuketown     Crossfire       Killhouse     Hijacked

Cage اولین نقشه نسخه موبایل این بازی می باشد. در این نقشه یک محیط شهری کوچک با تعداد بالایی از فرصت ها برای نبرد های نزدیک و گزینه های زیادی برای جناح دشمن شما ارائه شده است.

نسخه موبایل Call of Dutyسفارشی سازی نسخه موبایل Call Of Duty

سال هاست که شخصی سازی لیست کاراکتر برای شما جز اصلی بازی می باشد، شخصی سازی در نسخه موبایل Call of Duty مقدماتی و محوری می باشد. بنابراین هر چیزی که نیاز دارید در این مقاله آموزشی سایت ایران موجو آمده است و نیازی به مطلب اضافی نمی باشد.

سلاح ها در بازی Call Of Duty Mobile

این موضوع به طور کامل واضح به نظر می آید. در طول بازی شما می توانید چند اسلحه متفاوت را انتخاب کنید، یکی در حالت اولیه و یکی دیگر در حالت دوم. این اسلحه ها همچنین دارای اسلات های اصلاح شده برای اضافه کردن اسکوپ های بهتر و موارد مشابه هستند. در Call of Duty استاندارد به مقدار کافی تنوع بین اسلحه ها و عملکرد آن ها وجود دارد. نکته قابل توجه این می باشد که این ویژگی به صورت کامل به نسخه موبایل انتقال داده شده است. علاوه بر این یک بخش جداگانه برای نارنجک ها وجود دارد. برخی از آن ها خسارت وارد می کنند، دسته دیگر ان ها سرکوب می کنند، این حق انتخاب برای شما وجود دارد.

سطح اسلحه ها زمانی که شما استفاده می کنید، قوی تر می شود، به شما اجازه داده میشود که ۵ چیز جدید را اضافه کنید. لیزر، جادو های گسترده و پیشگویی هایی که رایج می باشند، اسلحه شما را دقیق تر و سریع تر می کند. اگر به درستی استفاده شود در نهایت این باعث خواهد شد که یک دستاورد بسیار عالی در میدان جنگ برای شما ایجاد شود.

قدرت ها در بازی کال آف دیوتی

Perks توانایی های کاراکتر شما برای بهتر کردن شما در کارها می باشد. در حقیقت آن ها در شما نهفته می باشند، شما را در پشت صحنه شکنجه می کنند و برخی از این ویژگی های شما را افزایش می دهند. یک مثالی از Ghost می باشد که شما را از پهپادهای (UAV) دشمن پنهان می کند، اگر شما می خواهید همه ی شاتگان ها را از مردم بگیرید، این موضوع به شما کمک خواهد کرد.

شما سه قدرت متفاوت برای استفاده در یک بارگیری خواهید گرفت، این قدرت ها به طور کامل می توانند سبک بازی شما را تغییر دهند. اگر شما دوست دارید از شاتگانی که در بالاتر ذکر شد استفاده کنید. سپس با مخلوط کردن ghost و Fast Recover می توانید به یک اسلحه جنگی تبدیل شوید. شما می توانید به داخل میدان جنگ بروید، بکشید و سپس بهبود پیدا کنید تا به سراغ قربانی بعدی بروید.

خرید سکه کالاف دیوتیسلاح مهارت بازی کال آف دیوتی

شما یکی از این ها را به ازای بارگیری دریافت خواهید کرد، آن به صورت یک اسلحه قوی که یک زمان سنج را فعال می کند می آید. ممکن است شما بخواهید یک مینی گان (mini gun) قدرتمند را برای تکیه به قدرت آن باز کنید. انتخاب های زیادی نیز جلو روی شما می باشد. شما فقط یک یا دو بار می توانید آن را در طول یک مسابقه استفاده کنید، پس از آن ها به ندرت استفاده کنید. از طرف دیگر این اسلحه واقعا بی نظیر می باشد. من استفاده های زیاد از آن در آدم ربایی و ویران کردن منطقه های جنگی کرده ام.

Scorestreaks بازی Call Of Duty Mobile

یک نوع کشنده های دسته جمعی رسمی می باشند، این ها پاداش های خارق العاده ای است که شما برای انجام دادن درست کارها دریافت می کنید. در صفحه بارگذاری شما انتخاب می کنید که چه اتفاقی می افتد. وقتی شما به امتیاز های بالا دست پیدا می کنید، علاوه بر آن شما می توانید توانایی هایی را که به شما داده می شود را فعال کنید.

چیزی که بیشتر از همه چیز معمول می باشد و به راحتی به دست می آید، UAV می باشد. این Scorstreak به شما و همه ی یار هایتان این اجازه را می دهد که ببینید دشمن های شما در نقشه کوچک کجا می باشند. این باعث می شود که با ترکیب با بقیه چیز ها برای شما خیلی مفید واقع شود. بقیه ی Scorestreaks قابل ذکر در این بازی که شما را به یک ماشین کشنده تبدیل خواهند کرد، Precision Missle، Stealth Chopper و XS1 Gliath armor می باشند.

کاراکتر ها بازی موبایل کال آف دیوتی

آخرین چیزی که باید در بارگذاری خود انتخاب کنید، همان کسی می باشد که شما باید با آن در این بازی فعالیت کنید. شما در نسخه موبایل Call of Duty به طور گسترده ای نمی توانید کاراکتر خود را شخصی کنید، مثلا نمی توانید روی ابرو ها و یا چانه های او کار کنید. فقط به شما این اجازه را می دهد که به عنوان نمادی ترین سرباز تاریخی Call of duty بازی کنید.

کاراکتر هایی مانند John Soap MacTavish و David Section Mason زمانی که روزهای اول حالت های مختلف در بازی های چند نفره آمد، شخصیت های اصلی بودند. بسیار شگفت انگیز می باشد که می بینید این شخصیت ها زنده می شوند، امیدوارم هر چه زودتر آمدنشان به نسخه موبایل آن ها را دوباره معروف کند. با روش جدید Activision این بازی شما می توانید این کاراکتر ها را داخل جعبه های غنیمت به دست آورید.

خرید سی پی کال آف دیوتی

اگر قصد دارید در بازی Call Of Duty Mobile پیشرفت داشته باشید و خیلی سریع بازی خود را آپدیت و تجهیزاتی جنگی قوی تری داشته باشید، شما به سی پی یا سکه بازی call of duty نیاز دارید. برای خرید cp کالاف دیوتی، می توانید از طریق فروشگاه ایران موجو اقدام کنید. این فروشگاه یکی از معتبرترین و بهترین فروشگاه های خرید پول بازی، خرید جم، خرید الماس بازی، فروش گلد بازی، فروش بسته جم و… می باشد.

شما برای ما از نسخه موبایل Call of Duty بنویسید

در این مطلب از ایران موجو شما را با نسخه موبایل Call of Duty آشنا کردیم. چنانچه شما جای نکته ای را در این بازی خالی دیدید، آن را از طریق قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. نکات شما می تواند به مخاطبین سایت ایران موجو کمک کند تا این بازی بی نظیر و مهیج را به بهترین شکل انجام دهند.

ثبت دیدگاه

نظرات کاربران

3 دیدگاه
 • Majid

  داداش سلام چطور باید کاری کنیم اگه گوشی گم کردیم یا پاک کردیم بازی رو دوباره بتونیم از اونجایی که بودیم بازی رو شروع کنیم

  • خانم مقدم

   سلام وقت بخیر بازیتونو روی سوپرسل سیو کنید . بعد از ذخیره کردن هر زمان هر اتفاقی برای موبایلتون افتاد میتونید با جیمیلی که بازیو روش ذخیره کردید مجددا وارد بازی بشید و اکانتتون رو داشته باشید

 • حسین سخاوتی

  عاالی بود…کاش قبل از اینهمه گیج شدن توی بازی روز اول میومدم این پستو میخوندم…بازی کال آف واقعا جزئیات زیادی داره..مرسی بابت راهنماییهاتون👍⭐💖

iranmojo online support