Days Gone در بهار امسال با پورت های PlayStation بیشتری روانه رایانه ها می شود

days gone ps4
  • تاریخ ثبت
  • بازدید 556
  • دیدگاه 0
  • اشتراک گذاری
  • موضوع وبلاگ

مدیرعامل شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainment America)، جیم رایان، در مصاحبه‌ای که صبح روز سه‌شنبه منتشر شد، عنوان کرد روزهای از دست رفته (Days Gone) از دسته بازی‌های پلی‌استیشن (PlayStation) به رایانه‌های خانگی (PC) می‌آیند. روزهای از دست رفته (Days Gone) یک بازی ترسناک در سبک اکشن و ماجراجویی است که در یک دنیای باز پسا آخرالزمانی قرار دارد و از دیدگاه سوم‌شخص بازی می‌شود. در ادامه مطلب با بخش اخبار بازی سایت ایران موجو همراه باشید.

چه بازی‌های دیگری برای ورود به رایانه‌های شخصی آماده هستند؟

همچنین، رایان عنوان کرد، بازی‌های رده موتورسواران تخیلی (biker-fantasy) و ماجراجویی‌های زامبی (zombie-adventure) در بهار امسال از طریق رایانه‌های در دسترس خواهد بود. استودیو بند سونی (Sony’s Bend Studio)، یعنی همان سازندگان بازی، صبح روز سه‌شنبه در توییتر این پورت جدید را تأیید کردند.

شایعات متعددی در بهار سال گذشته به اینکه بازی‌های روزهای از دست رفته (Days Gone)، زاده‌ی خون (Bloodborne) و مجموعه آنچارتد نیتان (Uncharted: Nathan Drake Collection) هم وارد رایانه‌های شخصی (PC) می‌شوند اشاره کرد، اگرچه نماینده سونی در آن زمان آن‌ها را رد کرد.

!!! همین حالا می توانید از طریق فروشگاه جم ایران موجو برای خرید uc pubg mobile اقدام کنید!!!

تا به امروز چه بازی‌هایی برای رایانه‌های شخصی عرضه شده‌اند؟

سونی که فقط یک کنسول بود، در طول سال گذشته تعداد بیشتری از بازی‌های شخص اول پلی‌استیشن (PlayStation) خود را در بستر رایانه‌های شخصی (PC) در دسترس قرار داده است. بازی هورایزن زیرو داون (Horizon Zero Dawn) در اوایل سال 2020 به رایانه شخصی (PC) راه یافت و در اواخر تابستان، این روند برای بازی دث استرندینگ (Death Stranding) دنبال شد.

معرفی بازی روزهای از دست رفته (Days Gone)

روزهای از دست رفته (Days Gone) یک بازی ویدئویی ترسناک در تلاش برای بقاست که در سبک اکشن و ماجراجویی ارائه شده است. این بازی در سال 2019 توسط استودیو بند (Bend Studio) ساخته شده و توسط شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainment) برای پلی‌استیشن 4 و مایکروسافت ویندوز منتشر شده است.

شخصیت‌ها و خط داستانی این بازی

دو سال پس از آغاز شیوع بیماری همه‌گیر جهانی در اورگان که پس از آخرالزمان است، دیکن متوجه می‌شود که احتمالا همسرش سارا زنده است و همین امر باعث می‌شود تا تمام تلاش خود را برای پیدا کردن او به کار بگیرد. بازی روزهای از دست رفته (Days Gone) از دیدگاه سوم شخص بازی می‌شود، به صورتی که در آن بازیکن می‌تواند محیط جهان را کشف کرده و تجربیات جالبی را از سر بگذراند.

شخصیت اصلی این بازی یعنی (سام ویتور)، کهنه سرباز جنگ افغانستان ایالات متحده است که قانون را می‌شکند و زندگی در جاده را به اردوگاه‌های بیابان ترجیح می‌دهد. مکانیک اصلی بازی موتورسیکلت دیکن است که به تنها وسیله حمل‌ونقل شخصیت اصلی بازی بوده و جزئی متحرک از بازی است.

امکانات بازی شامل چه مواردی می‌شود؟

بازیکنان می‌توانند از سلاح گرم، اسلحه‌های عجیب و سلاح‌های بداهه را می‌توانند در برابر دفاع در برابر انسان‌های متخاصم و موجودات آدمخوار معروف به فریکرها (Freakers) استفاده کنند. این موجودات عجیب حاصل یک بیماری همه‌گیر هستند که پس از شیوع، خرس‌ها، آدم‌ها و گرگ‌ها را تغییر داده و آن‌ها را به خوناشام‌هایی مبدل کرده است. در طول بازی باید از این موجودات فرار کرد و با کمک اسلحه‌های متنوع آن‌ها را از پا در آورد.

یک سیستم آب و هوایی پویا و چرخه روز و شب باعث می شود فریکر‌ها در روز ضعیف و کند باشد اما در شب سریع و تهاجمی عمل کنند. وسیله نقلیه اصلی حمل‌ونقل شخصیت اصلی بازی یعنی دیکن، یک موتور سیکلت است که می‌تواند با قطعات مختلف و جدیدی اصلاح شود تا سرعت، دوام یا قدرت مانور آن از دیگر پارامترها افزایش یابد. بازیکن در طول بازی می‌تواند اسلحه‌هایی را درست کند که پس از استفاده طولانی ترمیم می‌شوند. همچنین، بازیکنان می‌توانند اسلحه‌های ساخته شده از قبل را از دشمنان بگیرند و برای بهبود کارایی نبرد، موارد جدیدی را اختراع کنند.

تاریخ عرضه اولیه (Days Gone) چه زمانی بوده است؟

روزهای از دست رفته (Days Gone) که در بهار سال 2019 منتشر شد، اولین بازی کنسولی توسط استودیو بند است که از سال 2007 به بعد منتشر شده است. در این سال، بازی سایفون فیلتر: سایه لوگان (Syphon Filter: Logan’s Shadow‎) که برای پلی‌استیشن 2 بود عرضه شده بود (اگرچه آن‌ها در آن سال بر روی چندین پروژه بازی‌های دسته‌ای نیز کار کرده بودند).

جان گاروین که کارگردان و نویسنده خلاق بازی و جف راس کارگردان بازی است، عنوان می‌کند که این بازی قرار بود در 22 فوریه 2019 اکران شود، اما به تاریخ 26 آوریل 2019 موکول شد تا به تیم سازنده امکان پرداخت بازی را بدهد.

نظرات منتقدین درمورد این بازی به جه نقاط ضعف و قوتی اشاره می‌کند؟

پس از انتشار، نظرات مختلفی از منتقدان دریافت کرد. آن‌ها جنبه دنیای باز، گیم پلی و عملکرد سام ویتور را به عنوان دیکن تحسین کردند، اگرچه داستان، عدم توسعه شخصیت بازی و چندین مسئله فنی مورد انتقاد قرار گرفتند. روزهای از دست رفته (Days Gone) در هنگام عرضه نظرات متفاوتی را دریافت کرد، بیشتر ناامیدی‌ها از حلقه تکراری گیم پلی آن بود.

فروش بازی روزهای از دست رفته (Days Gone) پس از ورود به بازار

با وجود انتقادهای متفاوت، روزهای از دست رفته (Days Gone) در هفته انتشارش پرفروش‌ترین بازی فیزیکی در انگلستان بود. این اتفاق برای سه هفته متوالی نیز ادامه پیدا کرد که در نهایت این بازی به پرفروش‌ترین نسخه نرم‌افزار در تمام قالب‌ها تبدیل شد. این بازی در سوییس نیز فروش زیادی را از آن خود کرده است.

سخن پایانی درمورد زمان انتشار این بازی به بستر رایانه‌های شخصی (PC)

به عنوان بخشی از تلاش‌های سونی برای انتقال بیشتر محتوای شخص اول خود به مایکروسافت ویندوز، قرار است که بازی‌های هورایزن زیرو داون (Horizon Zero Dawn)، روزهای از دست رفته (Days Gone) در 18 مه 2021 در ویندوز منتشر شوند. بازی روزهای از دست رفته (Days Gone) در ابتدا قرار بود که این بازی برای عرضه سال 2018 آماده شود، اما این عرضه چندین بار به تأخیر افتاد و سرانجام در تاریخ 26 آوریل 2019 منتشر شد.

هنوز هم، این بازی از دو سال به این طرف طرفداران خود را افزایش داده و بخشی از 20 بازی مجموعه مثبت رایانه‌ی شخصی (PS Plus Collection) است که با اشتراک مثبت پلی‌استیشن (PlayStation Plus) به دارندگان پلی‌استیشن 5 ارائه شده است. برای پیگیری سایر اخبار با سایت ایران موجو همراه باشید.

ثبت دیدگاه
iranmojo online support